Eva Ondová

Rozhovory, ilustrátorka, SK, Komiks, Fantasy, Pomimo, Prezentujem sa, Eva Ondová, digitálna maľba, koláž

  • Kontakt: eva.m.ondova@gmail.com
  • Zameranie: komiks a jemu blízke činnosti, ako ilustrácia či character design.

Ahoj, mohla by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a úspechy?

Mala som vtedy asi dva alebo tri roky a strčili mi štetec do ruky. Väčšina z nás to takto má, ale mne nikdy štetec z rúk nevzali a nepovedali mi, aby som šla študovať niečo poriadne.

Prácam, ktoré boli ilustrácii blízke, som sa venovala na strednej škole a tiež som vtedy objavila čaro komiksu. Na vysokej škole to bolo s komiksom ťažšie, skôr sa odo mňa očakávalo “vysoké umenie” a chvíľu som šla raz jedným a raz druhým smerom. Potom sa pre mňa komiks stal vysokým umením a problém ktorým smerom, bol vyriešený. Publikovala som svoje práce v niekoľkých slovenských a českých magazínoch ako Aargh! (#16, #18), Pomimo, Bubliny, Enter. Tiež som stihla participovať na výstave komiksovej generácie 2.0, ktorú usporiadal už nefungujúci KomiksFest.

[

Ako by si špecifikovala svoju tvorbu?

Rada sa venujem príbehom, ktoré majú v sebe nádych tajomna. Vždy ma bavili svetové mytológie a často z nich čerpám námety či úlomky príbehov. Z techník u mňa dlhšie prevládala digitálna maľba, teraz ju striedam či kombinujem aj s tradičnými technikami, kolážou. Nedávam si obmedzenia a používam vždy práve to, čo sa k námetu hodí.

Máš aj iné koníčky, prípadne ciele, ktoré by si chcel v budúcnosti dosiahnuť?

Chcela by som prejsť turistickú trasu známu ako Cesta hrdinov SNP. Mám topánky, mám batoh, nemám kondičku.

Obľúbený žáner, film, seriál, hudobný interpret, komiks, kniha a ilustrátor:

Pekne po poradí: Fantasy (pretože to môže byť kadečo), Stardust, Gilmore Girls, Radiohead, tu je to ťažšie - Tri tiene (Cyril Pedrosa) alebo Pod Dekou (Craig Thompson) alebo niečo od McKeana - napríklad Black Dog, Oceán na konci uličky od Neila Gaimana, Dave McKean.

—Read This Next—

Adam “Eidy” Pelda


Kontakt: the55@seznam.cz Zameranie: tradiční i digitální ilustrace, komiks Ahoj, mohol by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a úspechy? V podstatě kreslím už od raného dětství. Pravděpodobně jsem potřeboval do šedivé reality přidat víc fantasie. Pastelky a tužky ...
—Prečítaj si aj toto—

Alex Dawn


Kontakt: alexdawn.artwork@gmail.com Zameranie. Digital Art, Concept Art, Kresba, Grafika, Maľba Ahoj, mohla by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a úspechy? Kreslila som už ako malé dieťa, takže od základnej školy som začala chodiť na výtvarný krúžok. ...