Áááhoj!

Ak dovolíš, veľmi rád by som ťa pohostil (informáciami), alebo aspoň privítal na mojom blogu. Pokiaľ mi to nedovolíš, privítam niekoho iného. Pochop. Slušnosť vymiera, takže z toho nebudeme robiť vedu – aspoň zatiaľ nie...
Každý z nás je v niečom iný a zároveň rovnaký. Líšime sa názormi, postojmi, prioritami. O viere, postavení v spoločnosti a o zmysle pre humor radšej pomlčím. Verím však tomu, že aspoň v niečom sa zhodneme. Čo sa týka šuflovín, tie tu nebudú len pre teba, jeho, ju, ale aj pre nich.
Šufloviny sú tu hlavne pre vás, drahí filmoví, komiksoví a knižní maniaci. Nájsť ich však môžte aj na Facebooku :

* Aj ja k vám patrím!

Tešiť sa preto môžete na rozhovory, recenzie a zaujímavosti z fantasy, sci-fi, či hororovej sféry. Samozrejme sa mienim venovať i vzdialenejším témam, dokonca si spolu aj zasúťažíme o zaujímavé ceny.
Nie som rodený spisovateľ ani básnik, takže sa nečuduj, ak narazíš na výjavy z mojej pochybnej autorskej tvorby. Pokiaľ nemusíš, radšej ju ani nečítaj! Je to však tvoja voľba a nemienim ti v nej brániť. Budem dokonca rád, ak sa postavíš k tým nezmyslom kriticky – písať sa ešte len učím. Samozrejme, že máš pochybnosti, no ja ich mám tiež. Z blogov sa stávajú dinosaury a hoc sa stále množia, pomaly upadajú do zabudnutia. Prežijú iba tie, ktoré sa prispôsobia, alebo naopak prinesú niečo nové. V rámci evolúcie sa ti preto pokúsim ponúknuť skôr analýzy než recenzie. Nemusíš mať ale strach. Budú stručné a zaujímavé, aspoň toľko čo rozhovory. Do všetkého čo napíšem, vložím kúsok seba, takže môžeš čakať i neočakávané.
Šufloviny nesú moje meno, pre seba ich však nepíšem. Sú tu pre teba – pre VÁS!
Nalejme si teda čistého vína, pretože ako sa hovorí, aj na dne pohárika sa niekedy môže ukrývať pravda. A tá je, že gramatika nepatrí medzi moje silné stránky. Buď je za tým skrytá porucha sústredenia, dávna lenivosť zo študentských čias, alebo dyslexia. Viem. Slabé výhovorky, no na papieri ich nemám. Som k tebe úprimný a to isté očakávam i od teba. Šufloviny sú blogom pre obyčajných a zároveň i výnimočných ľudí ako sme my. Skrývame sa pred realitou najlepšie ako vieme a predstierame, že dnešná doba je len optický klam, ako vírusmi zanesený Matrix.

  • Som úprimný, no nepatrím anjelom.

  • Som kritický, no nemám zlé úmysly.

V gramatike sa síce nevyžívam, no o korektúru svojich textov sa starám najlepšie ako viem. Vkladám ich do rúk, s ktorými som si už potriasol a hoc neviem ani anglicky, existujú dobré duše, na ktoré sa môžem vždy spoľahnúť. Aj im patrí moja vďaka. Veď aj oni sú ja – bez nich by šufloviny nikdy neboli - nehovoriac o šikovnom správcovi tejto stránky. Budem preto rád ak to so mnou nevzdáš predčasne. Potrebujem ťa! Netvrdím, že to bude vždy len o zábave a falošnej chvále. Existuje veľa vecí, o ktorých by si mal vedieť. Ponúknem ti preto informácie z pravej ruky a odvážne rozhovory v podobe, v akej ich vidím a cítim. Nie som však vševed (práve naopak). Budem brať ohľad na teba i na názory ostatných. Ber ich tak prosím aj ty – diskutuj!

  • Vulgarizmom sa však radšej vyhýbaj, pretože slušnosť káže...