Kapitán

Kniha, Cuco, Artis Omnis, Zbierka, humor, Kapitán, Andrej Danko, Matej Pavlovič, výroky, politika, satira, Recenzie

Zbierka výrokov (breptov) súčasného predsedu Národnej rady Slovenskej republiky a národniara, predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka. Táto „trojhviezdičková“ kniha od človeka človeku je obohatená karikatúrami Martina Luciaka a takisto odbornými a slušnými postrehmi slovenských osobností (Ľubomír Feldek, Michal Magušin, Juraj Kemka, Samo Marec, Peter Adamecký), mapujúcich przniteľa slovenského jazyka a logiky Andreja Danka. Štyri kapitoly zaznamenávajúce to najvtipnejšie, čo Kapitán vypustil od roku 2011 po rok 2018 (13.06) sú nielen zárukou zábavy, ale aj výpoveďou súčasného stavu vlády a figúrok, nad ktorými figuruje a vyčnieva „náš“ KAPITÁN.

Klady:

 • Pevná väzba, pútavá obálka a vhodný formát vrátane.

 • Prerozdelenie kapitol ako i celková grafická úprava vrátane textu a pestrej nádielky satiry.

 • QR kódy s časovými údajmi odkazujúce na jednotlivé výroky sú veľmi nápaditým spôsobom ako čitateľom dokázať, že sa nejedná o fikciu, ale skôr o ďalšiu „rigoróznu prácu“. Tentoraz účelovú a nenapadnuteľnú.

 • Oddychové, zábavné, miestami fakt „smutné“.

 • Úvodná poznámka zostavovateľa Mateja Pavloviča ako aj ďalšie doplňujúce texty (vynímajúc výroky) sú písané inteligentne a hravo, navyše v určitých medziach slušnosti.

 • Satirické ilustrácie Martina Luciaka sú oveľa pôsobivejšie než hviezdičky na výložkách pána národniara.

 • Kniha je obohatená o vysvetlivky pracujúce so slovníkom cudzích slov a slovníkom slovenského jazyka.

 • Súčasťou záverečného zhrnutia obsahu sú aj dátové údaje výrokov a informácie vzťahujúce sa k médiám.

 • Kniha ku ktorej sa dá s chuťou a zvesela vrátiť, je vhodná aj ako darček. V prípade Andreja D. by sa zrejme nejednalo o vracanie sa k textu ale skôr zvracanie z textu, ktorý vlastne sám v rámci stresu a myšlienkových pochodov neúmyselne splodil.

Zápory:

 • Viac výrokov by uvítal zrejme každý.

Zaujímavosť:

 • Kniha KAPITÁN je treťou publikáciou z novej edícii vydavateľstva Artis Omnis nazvanej Pamäť a zároveň i prvou knihou tohto odvážneho druhu. Skutočný Kapitán má o politických udalostiach uvádzaných v edícii Pamäť isté pochybnosti a dodnes žije v presvedčení, že „realita“ sa nestala. Kapitánovi je dokonca venovaná vlastná webová a Facebooková stránka.

Kúpiť:

—Read This Next—

Príbehy z Káčerova


Príručka mladých svišťov (Junior Woodchuck manual) Vydavateľstvo: EGMONT Autor: Steve Behling Ilustrácie: Loter, Inc., Disney Storybook Art Team Žáner: Disney, dobrodružný, humor, rozprávka, seriál, náučná, Rok vydania: 2018 Počet strán: 300 Jazyk: Slovenský Nová príručka Mladých svišťov v novom šate ...
—Prečítaj si aj toto—

2018/2019...


Vítam vás pri rekapitulácii roku 2018. Okrem pozitív a negatív všedných dní priniesol veľa zaujímavých filmov, kníh a komiksov. Žiadna filmová recenzia sa však na Šuflovinách nekonala. Ako zvyčajne za to mohla pracovná vyťaženosť, rodinné záležitosti, prípadne iná demotivácia či ...