Marvelopédia ...

Marvel, Komiks, superhrdinský, Fragment, Albatrosmedia, kolektív autorov, SK, encyklopédia

MARVEL: Absolútne všetko, čo potrebujete vedieť

(Marvel: Absolutely Everything You Need To Know)

Bohate ilustrovaný titul, ktorý by nemal chýbať v zbierke žiadneho Marvelovského fanúšika. Predovšetkým je ale určený mladšiemu a neznalému publiku a i napriek tomu, že absolútne všetko sa sem naozaj nezmestilo, časť toho podstatného i menej podstatného v tejto encyklopédii určite nájdete:

Prvá kapitola (Postavy) vám predstaví superhrdinov, superzloduchov a povestné súboje medzi dobrom a zlom.

Druhá kapitola (Tímy) nadviaže na predchádzajúcu, poukazujúc na skupinky zložené zo superhrdinov, superzloduchov a medzi nimi sa ocitne i nebojácny tým agentov S.H.I.E.L.D.u.

V tretej kapitole (Miesta) budete mať možnosť poznať úžasné scenérie Marvelovského vesmíru od nekonečných vesmírnych diaľav až po nadpozemský Asgard.

Štvrtá kapitola (Veda a Mágia) sa zameria naopak na mechanoidov a ikonické artefakty.

Posledná piata kapitola (Kľučové udalosti) sa čitateľom pokúsi "pripomenúť" tzv. prelomové vojny, ktoré otriasli svetom Marvelu a po nich sa ešte vyberiete na návštevu alternatívnych svetov.

Každá dvoj-stránka sa vás bude pokúšať zviesť nielen vizuálne ale aj množstvom zaujímavostí z neustále sa rozpínajúceho komiksového univerza. Nenechajte sa však zmiasť! Informácie sú mnohokrát nepodstatné, generované príliš náhodne a sčítaného znalca by mohli dokonca znepokojiť.

Klady:

 • formát, väzba i grafická úprava
 • prekrásny vizuál dvojstránok.
 • tématické rozdelenie.
 • kniha mapuje komiksový svet Marvelu od začiatku po súčasnosť.
 • orientáciu uľahčuje nielen obsah a register, ale aj jednotlivé označenie častí v prvavom hornom rohu.
 • kniha mapuje komiksový svet Marvelu od začiatku až po súčasnosť.

Zápory:

 • pôvodná obálka eng. verzie je oveľa prepracovanejšia. Hulkovi sa dokonca leskne oko!
 • priveľmi stručné informácie.
 • že niektorým postavám sa neušlo toľko priestoru ako ostatným je vzhľadom na rozsah Marvel univerza v celku pochopiteľné, avšak antihrdinov ako Deadpool, Blade, Moon Knight či Punisher, alebo záporáka Galaktusa v knihe nájdete len v textovej podobe aj to iba v niekoľkých štekoch. Podobne je na tom aj tím X-Menov a najme Wolverine, ktorý sa podobne ako mnoho ďalších mutantov objavuje iba na jedinom jednom obrázku. Žiaľ nie sú jediný.

 • na poďakovanie uvádzané podľa obsahu na str. 240 sa tiež akosi zabudlo.
 • informácie a spoilery sú občas zbytočné, mylné a tvorcovia im zrejme prikladali oveľa väčší význam, aký v skutočnosti mali. "Kam sa podel napríklad môj obľúbený a alternatívny zombie Marvel?"

Zaujímavosti:

Kúpiť:

—Read This Next—

Bez hanby o ohanbí


Vydavateľstvo: Slovart Autorky: Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl Ilustrátor: Hanne Sigbjornsen Žáner: pre dospelých, odborný, náučný, zdravie Rok vydania: 2019 Počet strán: 304 Jazyk: slovenský Určite to pozná každá žena. Minimálne každá druhá. Tie odvážnejšie sa neboja spýtať sa veci ...
—Prečítaj si aj toto—

BIZARRO NO. 1,2


Vydavateľstvo: Carcosa Autor: Carlton Mellick III Žáner: bizarro, thriller, horor, humor, porno, fantasy, mystery, scifi Rok vydania: 2018 Počet strán: 192 Jazyk: český Steve sa zamiloval do krásnej aziatky Stacy a všetko by bolo takpovediac v poriadku, nebyť jej prapodivnej ...