Michal Nagy

Prezentujem sa, Michal Nagy, Ilustrátor, Komiks, Rozhovory, SK, ručná kresba, digitál, Pomimo, BBcon/Parcon 2019

  • Kontakt: nagi.comics@gmail.com
  • Zameranie: ilustrácia, komiksy, najmä ručná kresba

1. Ahoj, mohol by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a úspechy?

Od mala som si čarbal, hlavne asi dinosaury, klasika, potom došlo anime, na nemeckej káblovke Dragon Ball, a na základke sme začali riešiť prvé komiksy, také postavičky hlavaté a celé univerzum, bol to zmot. Potom cez strednú som s tým prestal, miesto kreslenia som sa chopil pera a začal som písať spolu so spolužiakom storky zvané Fekálie, humor fekálny, inšpirácia – hlavne asi South Park. Keď som začal študovať na vysokej (Aplikovanú etiku), vracal som sa viac a viac ku kresleniu, kedy som sa prichytil pri tom ako si nemôžem odpustiť vynechať mnohé detaily, úplne som sa v tom strácal. Prišli prvé smelšie nápady, koncepty, doteraz som na nich nezanevrel. Momentálne pracujem na niekoľkých projektoch, hlavne komiksoch.
Inak žiadna malina držať krok s ambicióznymi cieľmi no snažím sa byť originálny, možno až nekonvenčný.. a hlavne.. tvoriť stále niečo.

2. Ako by si špecifikoval svoju tvorbu?

Stále pracujem na vlastnom rukopise a štýle, ale charakterizuje ma asi zmysel pre detail. Neviem prečo toľko inklinujem k perfekcionizmu. Šľape to na nervy. Ale na druhej strane mi to pomáha aj relaxovať. Najviac ma baví špárať sa v sci-fi fantáziách. Aktuálne sa hrám s myšlienkou anorganického života, ktorý nahradí ten náš organický, čiže robotické bytosti aj rastliny, kdejaké tvory, a pri tom reflektovať náš svet súčasný. Treba len popustiť uzdu fantázii a tvoriť. Tvorím tvory vlastnej story.

3. Máš aj iné koníčky, prípadne ciele, ktoré by si chcel v budúcnosti dosiahnuť?

Cieľom je dotiahnuť do úspešného konca všetko čo myseľ splodila a samozrejme prichádzať aj s ďalšími novými projektmi. Okrem toho, možno niečo s hudbou. Bez nej mi to ani nekreslí. Možno také hobby, kúpiť si MPC, samplovať a relaxovať, chillout lowfi beaty po večeroch skladať, výkvas. A potom DJ set a roztočiť to v noci na dákej tučnej párty..

4. Obľúbený žáner, film, seriál, hudobný interpret, komiks, kniha a ilustrátor:

Krimi, thriller, ale najmä sci-fi a musí ísť až pod kožu. Najviac klasika Blade Runner, prvý film hlavne, tá atmosféra, kulisy, a Vangelis! Druhý film tiež skvelý, ale podľa mňa to bola len príprava na Denisov ďalší film, Duna, to bude iný epos, tak ako knižná predloha, čiže tešing! Zo seriálov odporúčam pravidelne všetkým krimi The Wire, najviac komplexne napísaný, nič tam nie je nazvyš, využíva formát seriálu naplno, tie postavy, prostredie, to ako je tam ukázaný boj detektívov s drogovým biznisom ale aj s vlastnou byrokraciou, autentický seriál, ktorý berie do úvahy množstvo aspektov a je to naozaj veľké dielo, presahuje samé seba a dodnes, ani v blízkej budúcnosti nemyslím, že bude prekonané, ak chce byť niekto scenáristom, nech sa páči, Vaša domáca úloha ako sa to má robiť...

Hudba: Flying Lotus, J.Dilla, MF DOOM - je toho dosť.

Z komiksov klasika Watchmen, a hocičo s Dr. Doomom. Z ilustrátorov ma fascinuje momentálne tvorba Moebiusa, no sledujem na instagrame kdekoho čo sa obdobne piple s kresbami.. A od nás zo Slovenska fandím napr. Eniacovi a celej Pomimo komunite"

Michal Nagy je zároveň tvorca loga Šufloviny a najbližšie sa s ním budete môcť stretnúť 19.-20.7. 2019 v Banskej Bystrici, kam zavíta ako jeden z vystavovateľov v Artist Alley.

—Read This Next—

Mŕtve body


(Holtverseny) Autor: Benedek Totth Vydavateľstvo: Zelený Kocúr Žáner: psychologický, thriller, dráma, humor Jazyk: slovenský Počet strán: 244 Rok: 2018 Pubertálna partička a jej vyčíňanie sprevádzané hýrením, ktoré je plné sexu a drog. Aj takto stručne možno charakterizovať román Benedeka Tottha, ...
—Prečítaj si aj toto—

Marianus Summus


Zameranie: Akryl, olej, tužka, uhel, 1. Ahoj, mohol by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a úspechy? Už od malička jsem kreslil.Bylo to odjakživa ve mě.Začínal jsem komiksama(tehdy ještě černobílé pérovky)První můj pětistránkový komiks mi vydal ...