Pac a Pussy

Komiks, satira, CZ, existenciálny, Lenka Bojnanská, Pac a Pussy, Albrecht Smuten, Epocha, mačky, strip

  • Vydavateľstvo: Epocha
  • Autor/Ilustrátor: Albrecht Smuten
  • Žáner: komiks, satira, filozofia, existenciálny čierny humor
  • Rok vydania: 2018
  • Počet strán: 88
  • Jazyk: český

Najprv sa objavili na Facebooku a iných sociálnych sieťach, teraz prichádzajú aj v papierovej verzii...
Svojská zbierka čiernohumorných a depresívnych stripov. Pokiaľ si myslíte, že Pac a Pussy sú dve roztomilé mačičky, ktoré by ste najradšej samou láskou rozpučili, tak ste na omyle, pretože oni sa bavia naozaj o čomkoľvek. Ale viac už sa dozviete, už na stránkach tejto malej knižky.

Klady:

Samotný vzhľad mačiek je aspoň pre mňa osobne naozaj roztomilý a musím uznať, že na niektorých stránkach som sa aj pobavila. Páči sa mi, že kniha nie je farebná ale čierno-biela a tým pádom tu platí, že v jednoduchosti je krása. Navyše, milovníkov mačiek kniha priláka už len tým, že je o mačkách, hoci neobvyklých. Ale deťom do rúk určite nepatrí.

Zápory:

Minimálna zmena postoja či mimiky mačiek vo vás vyvoláva dojem, že sa pozeráte viac-menej stále na ten istý obrázok, nehovoriac o “vtipoch“, ktoré vlastne ani vtipné nie sú alebo sú nepochopené. Miestami vulgárne vyjadrovanie, smerované často aj k depresii či sexu je síce k danej téme účelové avšak pre mainstreamového čitteľa skôr zbytočné a nepotrebné a samotná kniha poslúži zvyčajne na jedno prečítanie.

Kúpiť:

—Read This Next—

Nekrosarium


Vydavateľstvo: Netopejr Autor: Petr Boček, Miloslav Zubík Žáner: horor, thriller, mystery, čierny humor, zbierka poviedok Rok vydania: 2018 Počet strán: 328 Jazyk: český Autorské duo Boček/Zubík opäť spojilo svoje sily, aby čitateľom pripravilo ďalšiu prapodivnú zmes poviedok na pomedzí ...
—Prečítaj si aj toto—

Albrecht Smuten


1. Ahoj mohol by si nám predstaviť najprv seba a potom svoje mačky? Já jsem Albrecht, je mi 35 a starám se o dvě kočky. Bílý kocourek je Pac a šedivá kočička je Pussy. Žijou v temnotě, ale myslím, ze ...