Pac a Pussy

Komiks, satira, CZ, existenciálny, Lenka Bojnanská, Pac a Pussy, Albrecht Smuten, Epocha, mačky, strip

  • Vydavateľstvo: Epocha
  • Autor/Ilustrátor: Albrecht Smuten
  • Žáner: komiks, satira, filozofia, existenciálny čierny humor
  • Rok vydania: 2018
  • Počet strán: 88
  • Jazyk: český

Najprv sa objavili na Facebooku a iných sociálnych sieťach, teraz prichádzajú aj v papierovej verzii...
Svojská zbierka čiernohumorných a depresívnych stripov. Pokiaľ si myslíte, že Pac a Pussy sú dve roztomilé mačičky, ktoré by ste najradšej samou láskou rozpučili, tak ste na omyle, pretože oni sa bavia naozaj o čomkoľvek. Ale viac už sa dozviete, už na stránkach tejto malej knižky.

Klady:

Samotný vzhľad mačiek je aspoň pre mňa osobne naozaj roztomilý a musím uznať, že na niektorých stránkach som sa aj pobavila. Páči sa mi, že kniha nie je farebná ale čierno-biela a tým pádom tu platí, že v jednoduchosti je krása. Navyše, milovníkov mačiek kniha priláka už len tým, že je o mačkách, hoci neobvyklých. Ale deťom do rúk určite nepatrí.

Zápory:

Minimálna zmena postoja či mimiky mačiek vo vás vyvoláva dojem, že sa pozeráte viac-menej stále na ten istý obrázok, nehovoriac o “vtipoch“, ktoré vlastne ani vtipné nie sú alebo sú nepochopené. Miestami vulgárne vyjadrovanie, smerované často aj k depresii či sexu je síce k danej téme účelové avšak pre mainstreamového čitteľa skôr zbytočné a nepotrebné a samotná kniha poslúži zvyčajne na jedno prečítanie.

Kúpiť:

—Read This Next—

Asterix I-V


Vydavateľstvo: EGMONT Ilustrátor: Albert Uderzo Scenárista: René Goscinny Žáner: komiksová klasika, historický, satirický, dobrodružný, akčný, fantasy Rok vydania: 2017 Počet strán: 46 Jazyk: slovenský Prvý príbeh odohrávajúci sa 50 rokov pred Kristom (tak ako všetky ostatné) vám predstaví Galskú osadu, ...
—Prečítaj si aj toto—

Albrecht Smuten


1. Ahoj mohol by si nám predstaviť najprv seba a potom svoje mačky? Já jsem Albrecht, je mi 35 a starám se o dvě kočky. Bílý kocourek je Pac a šedivá kočička je Pussy. Žijou v temnotě, ale myslím, ze ...