Dávid Marcin


Kontakt: marcindavid91@gmail.com Zameranie: žánrová ilustrácia a komiks (horor, noir, pre deti), editoriálová ilustrácia, storyboard... 1. Ahoj, mohol by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky... Čítať viac!

Albrecht Smuten


1. Ahoj mohol by si nám predstaviť najprv seba a potom svoje mačky? Já jsem Albrecht, je mi 35 a starám se o dvě kočky. Bílý... Čítať viac!

Katarina Kratochvílová


Kontakt: katarinalbatro@gmail.com Zameranie: Tvořím především ve stylu magického realismu a fantasy. Nejčastěji vytvářím ilustrace kombinovanou technikou – perokresba a digitální kolorování. 1. Ahoj, mohol/la... Čítať viac!

Alex Dawn


Kontakt: alexdawn.artwork@gmail.com Zameranie. Digital Art, Concept Art, Kresba, Grafika, Maľba Ahoj, mohla by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a úspechy? Kreslila som... Čítať viac!

Eva Ondová


Kontakt: eva.m.ondova@gmail.com Zameranie: komiks a jemu blízke činnosti, ako ilustrácia či character design. Ahoj, mohla by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky... Čítať viac!

Kristina Haidingerová


Kontakt: Kristina.Haidingerova@gmail.com Zameranie: kresba tužkou, uhlem, křídou, tuší, pastelem, specializuji se na portréty Ahoj, mohla by si nám predstaviť svoje ilustračné začiatky a... Čítať viac!

Spomienky Lenky Bojnanskej


1. Ahoj Lenka. Nedávno som sa dopočul že si vydala hudobné CD, avšak tvoje meno mi je úplnou neznámou. Takže by ma zaujímalo, aká bola tvoja... Čítať viac!

2018/2019...


Vítam vás pri rekapitulácii roku 2018. Okrem pozitív a negatív všedných dní priniesol veľa zaujímavých filmov, kníh a komiksov. Žiadna filmová recenzia sa však na Šuflovinách... Čítať viac!

Vystúpenie z tieňa


1. Ahoj Roland, mohol by si prosím vystupiť z tieňa a vysvetliť a opísať svojim čitateľom cestu ktorá ťa priviedla k písaniu? Ahoj. Musíme zabrdnúť do... Čítať viac!

Halloweenska anketa vol. 2


Vítam Vás pri druhej, novej a zároveň i prvej tohtoročnej Halloweenskej ankete. Rozpisovať sa o tomto pohanskom sviatku, na Slovensku známom predovšetkým ako Sviatok všetkých svätých... Čítať viac!

...o uveriteľných faktoch s Majou Säfström (SK/EN)


(SK) 1. Ahoj Maja, mohla by si sa našim slovenským čitateľom v skratke predstaviť? Ahoj! Volám sa Maja Säfström. Mám 30 rokov a pracujem ako ilustrátorka... Čítať viac!

Rodinný Mainstreamový rozhovor


1. Ahoj Mirko. Nože, priblížil by si nám v skratke svoje spisovateľské začiatky? Není to nic nového pod sluncem. Něco jsem zkoušel už jako dítě, pak... Čítať viac!

Steampunk podľa Petra Jelínka


1. Svet vynálezov, pary a žáner braný s ľahkosťou uchvátil kdekoho. Mňa by však tentoraz nezaujímalo čo ťa na steampunku fascinuje, pretože k tomu si sa... Čítať viac!

Troj-rozhovor detského strachu


1. Ahoj, mohli by ste sa nám v skratke predstaviť? H.H. Ahoj, vždycky mě zajímaly knížky, práce s jazykem a všechno, co s tím souvisí,... Čítať viac!

Mystériá Blake Croucha (SK/EN)


1. Ahoj Blake! Tvoja trilógia Wayward Pines je dôkazom toho, že patríš k fanúšikom Aktov X a Mestečka Twin Peaks, rovnako ako ja, preto by ma... Čítať viac!

Na obchádzke s Ivanom Kučerom


Ahoj, som rád, že si sa podujal zodpovedať nám pár otázok z Tvojej temnej minulosti. Takže, kde to všetko začalo? Ahoj. Asi za to všetko môžu... Čítať viac!

...o Vláskoch a iných radovánkach


(rozhovor s Magdalénou Takáčovou) 1. Neviem čím to je, ale na internete som toho o Vás veľa nenašiel. Je možné, že som hľadal na zlých stránkach,... Čítať viac!

2017/2018...?


V prvom rade by som vás chcel privítať v roku 2018 a poďakovať vám za návštevu Šuflovín. Viem, že ubehne ešte dlhá cesta, kým budú vypadať... Čítať viac!

...s agentom Julom Belanom.


1. Ahoj Julo, že si spisovateľ, si mnohí už všimli. Kedy si si to všimol ty a čo ťa priviedlo k literatúre pre deti? Už od... Čítať viac!

STAR WARS: One Day I'll Become


Posledný Jedi ako aktuálna epizóda Hviezdnych vojen je zdá sa stále v kurze. Je iný a v niečom predsa len rovnaký. Nielen fanúšikovia si prídu na... Čítať viac!

Rozhovor: Dr. Miloš Jesenský


...nielen o Aktoch "X" 1. Skôr ako načrtnem našu obľúbenú tému, môžete nám prezradiť, čo vás pritiahlo k záhadám a ktoré z tém pre vás majú... Čítať viac!

Záhadný Sebastián Jahič...


1. Prvá otázka bude zásadná. Môžeš nám opísať tvoje skúsenosti a vzťah k okultizmu? Náboženstvá, ich ezoterický rozmer, ako aj ich prenasledované, skryté (okultné) prúdy študujem... Čítať viac!

Halloweenska ANKETA


Život/smrť, pokoj/strach, smiech či krik predstavujú iba niekoľko protikladov, ktoré si navzájom hrajú do kariet a bez ktorých by sa vytrácala rozmanitosť všedných dní.... Čítať viac!

5 otázok na TRYSTERO


1. Zdravím. Mohli by ste nám v skratke charakterizovať vaše vydavateľstvo a predstaviť nám ho spolu s vašim tímom? Trystero je malé nezávislé komiksové nakladatelství, které... Čítať viac!

...o hororoch, Poliakoch a iných podivnostiach.


1. V Čechách si sa stal celkom známou hororovou ikonou a to nielen vďaka svojmu e-magazinu Howard. Povieš nám niečo o svojich prvých kontaktoch s hororovým... Čítať viac!

Jacob Chabot a iný hrdinovia (SK/EN)


1. Ahoj Jacob, mohol by si mi priblížiť svoju tvorbu a objasniť záhadu záhad, ako si sa ku kresleniu vôbec dostal? Ako ďaleko sa musím obzrieť... Čítať viac!

...rozhovor po prečítaní zavrieť!


1. Môžete nám predstaviť svoj Wrr tím? Jsme Michal Široký a Jaromír Štejnar. Potkali jsme se na střední škole a od té doby jsme nerozlučná dvojka.... Čítať viac!

UFO Rozhovor


...nielen o slovenských mimozemšťanoch z dokumentu Ako ste si už stihli všimnúť, fenomén UFO už od nepamäti ovláda celý svet. Kladieme si otázky, dostávame neurčité odpovede... Čítať viac!

...nielen o Darwinových cenách s Wendy Northcutt (SK/EN)


1. Ahoj Wendy. Podľa toho čo o sebe píšeš, pôsobíš ako vhodná kandidátka Darwinovej ceny. Tak ako to vidíš ty? Vskutku, som hrozne zvedavý typ a... Čítať viac!

...nielen o zákutiach literatúry s Taniou Del Rio (SK/EN)


1. Ahoj Tania. Chcem ťa ubezpečiť, že Warren úspešne zaútočil na slovenské kníhkupectvá nielen vynikajúcimi ilustráciami, ale aj zaujímavým textom. Ako sa ti podarilo nadviazať spoluprácu... Čítať viac!