2017/2018...?


V prvom rade by som vás chcel privítať v roku 2018 a poďakovať vám za návštevu Šuflovín. Viem, že ubehne ešte dlhá cesta, kým budú vypadať... Čítať viac!

...s agentom Julom Belanom.


1. Ahoj Julo, že si spisovateľ, si mnohí už všimli. Kedy si si to všimol ty a čo ťa priviedlo k literatúre pre deti? Už od... Čítať viac!

STAR WARS: One Day I'll Become


Posledný Jedi ako aktuálna epizóda Hviezdnych vojen je zdá sa stále v kurze. Je iný a v niečom predsa len rovnaký. Nielen fanúšikovia si prídu na... Čítať viac!

Rozhovor: Dr. Miloš Jesenský


...nielen o Aktoch "X" 1. Skôr ako načrtnem našu obľúbenú tému, môžete nám prezradiť, čo vás pritiahlo k záhadám a ktoré z tém pre vás majú... Čítať viac!

Záhadný Sebastián Jahič...


1. Prvá otázka bude zásadná. Môžeš nám opísať tvoje skúsenosti a vzťah k okultizmu? Náboženstvá, ich ezoterický rozmer, ako aj ich prenasledované, skryté (okultné) prúdy študujem... Čítať viac!

Halloweenska ANKETA


Život/smrť, pokoj/strach, smiech či krik predstavujú iba niekoľko protikladov, ktoré si navzájom hrajú do kariet a bez ktorých by sa vytrácala rozmanitosť všedných dní.... Čítať viac!

5 otázok na TRYSTERO


1. Zdravím. Mohli by ste nám v skratke charakterizovať vaše vydavateľstvo a predstaviť nám ho spolu s vašim tímom? Trystero je malé nezávislé komiksové nakladatelství, které... Čítať viac!

...o hororoch, Poliakoch a iných podivnostiach.


1. V Čechách si sa stal celkom známou hororovou ikonou a to nielen vďaka svojmu e-magazinu Howard. Povieš nám niečo o svojich prvých kontaktoch s hororovým... Čítať viac!

Jacob Chabot a iný hrdinovia (SK/EN)


1. Ahoj Jacob, mohol by si mi priblížiť svoju tvorbu a objasniť záhadu záhad, ako si sa ku kresleniu vôbec dostal? Ako ďaleko sa musím obzrieť... Čítať viac!

...rozhovor po prečítaní zavrieť!


1. Môžete nám predstaviť svoj Wrr tím? Jsme Michal Široký a Jaromír Štejnar. Potkali jsme se na střední škole a od té doby jsme nerozlučná dvojka.... Čítať viac!

UFO Rozhovor


...nielen o slovenských mimozemšťanoch z dokumentu Ako ste si už stihli všimnúť, fenomén UFO už od nepamäti ovláda celý svet. Kladieme si otázky, dostávame neurčité odpovede... Čítať viac!

...nielen o Darwinových cenách s Wendy Northcutt (SK/EN)


1. Ahoj Wendy. Podľa toho čo o sebe píšeš, pôsobíš ako vhodná kandidátka Darwinovej ceny. Tak ako to vidíš ty? Vskutku, som hrozne zvedavý typ a... Čítať viac!

...nielen o zákutiach literatúry s Taniou Del Rio (SK/EN)


1. Ahoj Tania. Chcem ťa ubezpečiť, že Warren úspešne zaútočil na slovenské kníhkupectvá nielen vynikajúcimi ilustráciami, ale aj zaujímavým textom. Ako sa ti podarilo nadviazať spoluprácu... Čítať viac!