Spomienky Lenky Bojnanskej

Lenka Bojnanská, Speváčka, CD, Rozhovory, hudba, Spomienky

1. Ahoj Lenka. Nedávno som sa dopočul že si vydala hudobné CD, avšak tvoje meno mi je úplnou neznámou. Takže by ma zaujímalo, aká bola tvoja cesta k debutovému albumu a aké máš plány do budúcna.

Ahoj. Moja cesta sa začala pred 5 rokmi, keď som začala študovať hudobnú akadémiu. Ale k hudbe som v podstate inklinovala už od detstva. Debutový album bol len taký nápad minulého roka, jeho naozajstné zrealizovanie nakoniec prekvapilo aj mňa samú. Moje plány do budúcna sú jednoduché - tvoriť svoju hudbu pre ľudí, ktorí si ju budú chcieť vypočuť.

2. Vyjadrovať sa dá rôznym spôsobom. Existuje niečo konkrétne, čo chceš svojimi piesňami poslucháčom odovzdať?

Väčšinou mám rada a vo väčšine aj tvorím piesne o láske, už len preto, že je pre mňa stále veľkou záhadou a myslím, že je to tá najsilnejšia emócia, akú viem napr. ja konkrétne cítiť. Ale tvorím o všetkom, čo ma v živote nadchne.

3. Takže asi nesleduješ správy - ale nevadí. A skúsila si už niekedy napríklad SuperStar alebo inú vábničku talentov?

Nie, to máš pravdu, správy naozaj nesledujem. SuperStar som už v minulosti skúsila, ale nezaujala ma natoľko, aby som v nej zostala. Zúčastnila som sa totiž iba predcastingu, na ktorom som (podľa poroty) celkom bodovala s Máriou Čírovou a jej Búrkou. V podstate mi vyčítali iba to, že je zo mňa cítiť veľkú neistotu, ale v tom im dávam za pravdu. Dalo mi to dobrú skúsenosť a radosť v tom, že keby chcem, mohla by som ísť ďalej. Tento rok chcem skúsiť Talent, uvidíme...

4. Chcel by som mať taký hlas. Nevieš, ku komu sa treba objednať?

Neviem. Podľa mňa som sa s ním už narodila. Aj keď je to paradox, pretože nikto v našej rodine nikdy k hudbe neinklinoval. Pamätám si jeden moment, kedy som ako malá povedala "...raz budem speváčka a basta!" A nepustilo ma to dodnes.

5. A obohatila si tie svoje hudobné rozlety aj niečím iným, než spevom?

Textov mám už napísaných dosť, tým sa venujem neustále. S hudbou je to zatiaľ horšie, s tou ešte pri komponovaní potrebujem pomôcť, hoci základ si už na klavíri vyriešim aj sama.

6. Takže okrem hlasiviek ovládaš aj nejaké iné hudobné nástroje?

Klavír a ukulele.

7. Kombinácia za milión, rovnako ako s tvojimi textami v slovenskom a anglickom jazyku.

Pretože angličtina je medzinárodný jazyk. A niekedy sa lepšie píšu texty v nej. Ale chystám dosť slovenských. Anglické si väčšinou vychutnávam v coveroch. Keďže je to prezentačné CD, sú tam väčšinou anglické covery, ale aj dve moje slovenské. Teraz sa venujem hlavne svojim.

8. Tak to rád počujem. Takže keby mám záujem vypočuť si tvoj „štart“ na CD, kde a ako sa k nemu môžem dostať?

Moje prezentačné CD Spomienky sa dá objednať osobne u mňa na mojej FB stránke. Občas ho so sebou zvyknem aj nosievať. Už sa mi viackrát stalo, že si ho odo mňa niekto vypýtal aj osobne.

9. Dúfam, že už si si vyhliadla interpreta, s ktorým by si si chcela strihnúť duet.

Milujem Adama Ďuricu, s ním by som si na duet dala povedať hneď! Tiež mám rada Máriu Čírovú a skupinu Mafia Corner. Majú veselé skladby.

10. Tak ti budem držať palce, lebo talent tam je, o čom vypovedá aj tvoje prezentačné CD s názvom Spomieky. Určite nešlo o lacný špás.

Bolo to dosť náročné, hlavne čo sa týka organizovania. Trvalo mi to celý rok, ale peniaze, ktoré som do toho dala boli použité na, dá sa povedať, môj hudobný rozlet. Čiže dobre. Samotný nápad prišiel odo mňa, ale pesničky vznikali rôzne. Stále však podotýkam, že to je vlastne len taký študentský "debutový" album. Hlavne na predstavenie sa. Pomáhal mi najmä môj tatino, ktorý je môj najväčší fanúšik. Ale veľmi ďakujem aj hudobníkom, ktorí so mnou nahrávali samotnú hudbu.

11. Máš na srdci niečo, čo by si rada odkázala svojim budúcim poslucháčom?

Chcem poďakovať hlavne ľuďom, ktorý si už môj album zaobstarali a dali mi naň krásne odozvy. A ďakujem každému, kto si prečíta tento článok a podporí ma v mojej hudbe ďalej. Majte sa radi a nech vám hudba (a to nielen tá moja) prináša iba radosť a pohodu.

—Read This Next—

Komiksové Mloky


Vydavateľstvo: CPress Autor/Ilustrátor: Jan Štěpánek Žáner: komiks, dobrodružný, sci-fi, alegória, vojnový Rok vydania: 2018 Počet strán: 48 Jazyk: český Na scénu sa vracia nielen jedno z najznámejších diel českej, ale i svetovej literatúry. Vojnu s mlokmi si zobral na ...
—Prečítaj si aj toto—

Prezentujem sa


...