Svet je plný démonov

Hydra, Mark E. Pocha, horor, mystery, thriller, scifi, Fantasy, Svet je plný démonov, young adult, Cuco, Akty X, Kontakt, Na Dušičky zomrieš, Krajina kanibalov, Dom 490, ONI, Zombie Apokalypsa, SK, 2019, lenisvet, Soyka, Paranormal

...a idú si po teba!

  • Vydavateľstvo: Hydra
  • Autor: Mark E. Pocha
  • Žáner: young adult, horor, mysteriózny, scifi, thriller, krimi, fantasy
  • Rok vydania: 2019
  • Počet strán: 184
  • Jazyk: slovenský

Svet je plný démonov. Či už v doslovnom alebo len knižnom význame, na miestach, ktoré sú zapísané v tejto knihe sa podivuhodných okolností udeje naozaj dosť. A aby toho nebolo málo, každý z Vyšetrovateľov, ktorý sú privolaní na ich objasnenie, v sebe ukrýva svojho vlastného démona, s ktorým bojuje, či už mu pomáha alebo nie. Ak máte teda aj vy pocit, že je váš svet plný nevysvetliteľna a zlých démonov, či ste len fanúšik Aktov X, vydajte sa spolu s Bartolomejom, Munchom, Hektorom a Dáliou na cestu paranormálných javov a rohatých zjavení, kde už si nikto nemôže byť istý, ako sa situácia vyvinie. Pretože Svet je plný démonov - a aj vy v sebe jedného určite máte.

Klady: Pre mňa osobne je kniha zo spisovateľského hľadiska naozaj dobre napísaná. Je to niečo celkom iné, ako sme boli doteraz u Marka zvyknutý a myslím, že sám autor sa s príbehom a jednotlivými postavami naozaj vyhral. Plusom je pre mňa aj spracovanie obálky, hoci sa priznám, že spočiatku sa mi veľmi nepáčila. Ako u väčšiny Markových kníh je aj u tejto preferovaná malá veľkosť vhodná takpovediac do vrecka, čo sa mne veľmi páči a jednotlivé rozdelenie kapitol je tiež príjemné a čitateľné. Navyše mi boli všetky hlavné postavy mužského rodu sympatické a príbeh neobsahoval ani priveľa násilia a sexu, čo sa o autorových predchádzajúcich dielach povedať nedá.

Zápory: Hoci to nerada priznávam, kniha mi z autorových doterajších príde naozaj najslabšia. Po všetkých chválach, ktoré som na ňu počula som od nej očakávala omnoho viac, ako som dostala. Príbeh mi silne pripomína seriál Akty X, avšak napriek tomu, že sa autor snažil s príbehom vyhrať, miestami mi dej prišiel tak nezáživný a nerealistický, že som sa do čítania knihy musela občas nútiť, čo sa mi u jeho predošlých diel nikdy nestalo. A hoci mala kniha aj svoje lepšie časti, tých slabších bolo oveľa viac. Najviac ma sklamal koniec, ktorý som očakávala omnoho viac v štýle wau efektu...Celá kniha mi proste prišla na jedno kopyto a nezanechala vo mne nič zapamätateľné.

Zaujímavosti:

  • Kniha sa krstila 8.11.2019 na Bibliotéke v Bratislavskej Inchebe. Knihu pokrstila Markova kamarátka, prezlečená za Červenú čiapočku.

  • Svet je plný démonov bol napísaný ešte pred knihou Krajina Kanibalov, keď si autor ulietaval na záhadologických časopisoch. Prvá kapitola knihy sa ako samostatná poviedka umiestnila vo finále ceny Béla (CeFa). Autor dlho odkladal tento román na vydanie, keďže prešiel na hardcore horory a Svet je plný démonov je pre neho pomerne jemná kniha, oproti jeho zvyšnej tvorbe. Nakoniec sa k jej vydaniu dal nahovoriť vydavateľkou Katarínou Soykou.
  • Základ obálky má na svedomí mladý pán nazývaný Smokey, ktorý kedysi založil aj facebookovú stránku pre horory, ktorá bola svojho času veľmi obľúbená. O zvyšný dizajn sa postaral Martin Cuco Luciak.

Kúpiť:

—Read This Next—

SUPER SPELSWORD SÁGA


Vydavateľstvo: Labyrint Autor/Ilustrátor: Nikkarin Žáner: fantasy, humor, paródia, dobrodružný, scifi Rok vydania: 2019 Počet strán: 48 Jazyk: 112 český Kde sa vzala tam sa vzala, pochúťka schopná narušiť tok mágie a času, takzvaná Kobliha (šiška/donut) nekonečna. Najvyšší čas, ...
—Prečítaj si aj toto—

Biely kráľ


(A fehér király) Vydavateľstvo: Zelený kocúr Autor: György Dragomán Žáner: dráma, poviedkový, oddychový, povojnový, mystery Rok vydania: 2019 Počet strán: 260 Jazyk: slovenský Život jedenásťročného nezbedníka Džátu je plný irónie a dobrodružstva a miestami pripomína až tragikomickú rozprávku o dobre ...